Nasze Sukcesy

My w Mediach

28.05.24
o SMiTA w Dzień dobry TVN

Bartek Dajnowski w swoim cyklu „Miejska dżungla” przeprowadził eksperyment, który wystawia przechodniów na ważną próbę.
Pomogli mu uczniowie ze Szkoły Metod i Technik Aktorskich przy Teatrze XL.

17.03.24
mteatr.pl

Razem z  Radą i Zarządem Dzielnicy Praga-Północ m. st. Warszawy Praga – Północ Organizowaliśmy Praskie Dni Teatru 2024 wystawiając nasze spektakle.

31.10.23
e-teatr.pl

Teatr XL otworzył nowy sezon teatralny hasłem przewodnim Przebudzenie, któremu towarzyszą zmiany programowe w Szkole Metod i Technik Aktorskich.

Udział w Festiwalach

Frankfurt Theatre Festival

Relacja z 34. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego „Młody Teatr”

Zobacz >>

praskie dni teatru 2024

Tegoroczne praskie Dni Teatru 2024 odbyły się w dniach 19 – 24/3/2024. SMiTA zaprezentowała „Nieświeży oddech jutra” – makabreska.

Zobacz >>

Tak mówią o nas

Dominik Zacharski

Dyrektor kreatywny agencji reklamowej

Zajęcia teatralne trafiły na bardzo dobry czas w moim życiu – i uczyniły ten czas jeszcze lepszym. Dzięki przygotowaniom do spektaklu poprawiłem swoje umiejętności spojrzenia na materię teatru (szczególnie, że patrzyliśmy na nią od środka) – w tym umiejętność wcielania się w rolę, reżyserskiego spojrzenia na działanie człowieka, intencje, umiejętność przekazywania emocji i treści poprzez działanie. Poza tym, zajęcia teatralne popchnęły mnie dalej w kierunku chociażby takich działań jak taniec, czy inne formy ekspresji. Ciekawe jest też to, że to, czego się nauczyłem przydaje mi się w pracy zawodowej.

agnieszka drojewska

pedagog promocji zdrowia

Z warsztatów teatralnych wyniosłam to, co przyda się każdemu – większą świadomość i akceptację własnego ciała. Zajęcia pozwoliły mi być bardziej wrażliwą na to, co dzieje się wokół mnie tu i teraz. A jednocześnie dały mi możliwość oderwania się od codziennej monotonii. To doskonały sposób na pobudzenie wyobraźni i rozwinięcie kreatywności. Obcowanie z innymi ludźmi w sferze sztuki to wyjątkowe doświadczenie, uwrażliwiające na drugiego człowieka. Zdecydowanie polecam!

ewa gawrońska

socjolożka, etnografka

Będzie się działo. Przeżyjecie czas, którego na pewno nie zapomnicie. Dowiecie się dużo fajnych i może też nie fajnych rzeczy o sobie. Ale to dobrze, skorzystajcie z tego, to jest okazja, żeby się zmienić.
W trakcie warsztatów powoli odpadały ze mnie warstwy starego tynku, który skrzętnie nakładałam na siebie, żeby oddzielić się od ludzi. Na tych warsztatach dowiecie się i poczujecie co to znaczy mieć ciało, które łączy się z poziomem serca a nie tylko głowy. U mnie zawsze był z tym problem. Głowa próbowała rządzić w ogóle nie słuchając ciała. Cieszcie się i korzystajcie z każdej chwili spędzonej razem. Zazdroszczę Wam tej przygody i trzymam kciuki za ten piękny wspólny czas.

Marika Krajniewska

autorka i dziennikarka
szefowa wydawnictwa Papierowy Motyl

Szkoła Metod i Technik Aktorskich przy Teatrze XL to nie tylko miejsce i rozwój. To przede wszystkim odnalezienie siebie na nowo. Z większą wolnością i znajomością własnych zasobów, które w połączeniu z narzędziami, przekazywanymi przez utalentowanych artystów, tworzą naprawdę dobre wykształcenie teatralne. To jest szkoła artystów zaangażowanych, a ten fakt gwarantuje jakość.