34.Międzynarodowy Festiwlal Teatralny „Młody Teatr” we frankfurcie nad odrą
Frankfurt Theatre Festival

Hasło na rok 2024: „Świat się nie zatrzymuje”

Theatre Frankfurt/Theater im Scheune eV ożywia scenę kulturalną we Frankfurcie nad Odrą i regionie od 1990 roku. Własna scena mieści się w pięknym, zabytkowym budynku z cegły. Oprócz własnych produkcji o tematyce regionalnej w repertuarze znajdują się między innymi klasyki Szekspira i Moliera oraz baśnie z całego świata. Teatr obecny jest na festiwalach krajowych i międzynarodowych. W ramach różnorodnych projektów dzieci, młodzież i dorośli, a także osoby niepełnosprawne i/lub z zaburzeniami psychicznymi mają możliwość wspólnej aktywności aktorskiej. W budynku mieści się szkoła teatralna dla ciała i edukacji, która od 2006 roku kształci się na aktora cieszącego się uznaniem państwa.

Festiwal ten skupia różnorodną grupę ludzi. Oprócz dzieci i seniorów, amatorów i profesjonalistów, twórców teatralnych i artystów, w zajęciach biorą udział także osoby niepełnosprawne. Pod hasłem „Świat się nie zatrzymuje” prezentowane są liczne spektakle teatralne. Spektakle te odzwierciedlają różnorodność życia i ciągłe zmiany w naszym świecie.

Uczestnicy pracowali nad utworem „Babajaga” w ramach profesjonalnie prowadzonych warsztatów, który został zaprezentowany we wspólnym przedstawieniu w dniu zakończenia festiwalu. Udział w Dniach Teatru wzięły grupy z Frankfurtu nad Odrą, Rostocku, Schwedt, Wilna, Warszawy, Grenoble, Indii i Londynu.

fotorelacja z festiwalu